راهنمای سریع خرید باتری ماشین

راهنمای سریع خرید باتری ماشین

باتری ماشین بر اساس کارخانه ساخت آن، به مدل‌های متفاوتی تقسیم‌بندی می‌شود. همچنین جعبه‌های باتری و آرم شرکت به‌صورت پیشفرض از سوی کارخانه سازنده بر روی باتری نصب خواهد شد.

در این بین باتری‌های سرب اسیدی قابل شارژ بوده و به مراقبت زیادی نیاز نخواهند داشت. اما باتری‌های اتمی که عمر مفید بیشتری نیز دارند کمی ضعیف بوده و باید از آنها مراقبت نمود. در ادامه به معرفی چند مدل از باتری‌های موجود در بازار می‌پردازیم.

باتری پراید

خودروی پراید محصول کشور کره جنوبی است. خط تولید این خودرو در سال 2001 به شرکت سایپا واگذار شد. شرکت سایپا مدل‌های مختلفی از پراید مانند نسیم، صبا، هاچ بک، 111، 141، 131، 132 و … را تولید نمود و بعد از کشمکش‌های بسیار تولید این خودرو متوقف شد.

باتری این ماشین به‌علت داشتن آپشن‌های کم آن، عمر طولانی‌تری نسبت به باتری دیگر خودروها دارد. حمل و نصب باتری پراید بسیار آسان بوده و به‌جز هزینه خرید باتری، هیچ هزینه دیگری برای پرداخت وجود نخواهد داشت.

باتری پژو

پژو 405 در سال 1984 توسط کارخانه پژو در فرانسه به‌تولید رسید. پژو یکی از پرفروش‌ترین خودرو‌های ایران است.

پژو 405 دارای موتور 1800 سی‌سی بوده و با قدرت 100 اسب بخار، شتاب 11 ثانیه‌ای صفر تا صد را دارد. باتری پژو نیز همانند باتری دیگر خودروها مثل پراید به‌صورت آسان قابل نصب خواهد بود.

باتری 206

پژو 206 طراحی جذاب و جوان‌پسندی داشته و هندلینگ آن بسیار مناسب است. پژو 206 تیپ 2 دارای موتور 1360 سی‌سی بوده و قدرت 75 اسب بخار دارد. همچنین مصرف کم باتری 206 باعث شده تا در جمع خودروهای محبوب این رده قرار بگیرد.

صباباتری

کارخانه صبا، با تولید باتری‌های معروف، انواع باتری ماشین با قیمت مناسب را به بازار عرضه نموده است. توجه داشته باشیدکه کیفیت برندهای تولیدشده در این شرکت با یکدیگر مشابه بوده و دارای کیفیت یکسانی هستند.

کارخانه صباباتری باتری‌های فرسوده را بازیافت کرده و آن را به چرخه تولید بازمی‌گرداند. هدف از بازیافت باتری کمک به حفظ محیط ‌زیست و کاهش هزینه‌های تولید این محصول است.

سپاهان باتری

شرکت باتری سپاهان فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ و در زمینه تولید باتری خودرو شروع کرد. این شرکت هم‌اکنون به یکی از بهترین تولیدکنندگان این صنعت تبدیل شده است.

تولید باتری‌های سپاهان باتری در سال‌های اخیر، به بیش از ۵ میلیون دستگاه در سال رسیده است. این کارخانه تجهیزات پیشرفته‌ای داشته و کادر مجربی را برای تولید این محصول به‌کار بسته است.

باتری اوربیتال

یکی از تولیدات مجموعه سپاهان، باتری اوربیتال است. این باتری یکی از باکیفیت‌ترین محصولات این مجموعه بوده و به باتری اوربیتال وان سیلور، اوربیتال پریمیوم، اوربیتال EFB و اوربیتال وان قرمز تقسیم‌بندی می‌شود. در ادامه با برخی از ویژگی‌های این باتری‌ها آشنا می‌شوید.

  • باتری سیلور به 4 آمپر پلاس معروف است.
  • باتری اوربیتال پریمیوم پرطرفدارترین باتری خودرو است.
  • باتری اوربیتال EFB به‌علت قدرت انتقال انرژی بالا در لحظه، برای خودرو های لوکس مناسب است.
  • باتری اوربیتال وان قرمز دارای طیف وسیعی از آمپرهاست.